top of page

Azra Hamitoğlu Kobak

WhatsApp Image 2024-05-04 at 11.10.01.jpeg

Uzman Gelişim Psikoloğu

Psikoloji alanında lisans eğitimini Kanada'da University of British Columbia'da tamamladı. Bu süreçte, temel psikoloji disiplininde sağlam bir teorik altyapı edindi ve akademik alanda aktif olarak çalışmalara katıldı.

Yüksek lisans eğitimini ise Gelişim ve Eğitim Psikolojisi alanında, İtalya'da University of Padova'da başarıyla tamamladı. Bu süreçte, bireylerin gelişim süreçleri ve eğitim psikolojisi konularında uzmanlaştı ve gelişim psikolojisi alanında öncü araştırmaların bir parçası oldu. Eğitim hayatı boyunca çeşitli stajlar yaparak psikoloji alanında deneyim kazandı.

Profesyonel kariyerinde, yetişkinler, ergenler ve çocuklar için bilişsel davranışçı terapi (BDT) ve aile ve ebeveyn danışmanlığı alanlarında uzmanlaştı.

Yetişkinlerle çalışma alanları arasında kaygı bozuklukları, ilişkisel problemler, obsesif kompulsif bozukluk, depresyon, özgül fobiler, bağımlılık, yeme bozuklukları, özsaygı ve özgüven sorunları bulunmaktadır. Çocuk ve gençlerle ise özellikle bağlanma sorunları, kaygı bozuklukları, okul kaygısı ve reddi, sınav kaygısı, obsesif kompulsif bozukluk ve trikotilomani gibi alanlarda çalışmalar yürütmektedir.

Uzmanlık alanı çerçevesinde, başlıca bilişsel davranışçı terapi olmak üzere, aynı zamanda sanat terapisi ve ilişkisel yöntemler gibi farklı tekniklere başvurarak terapi süreçlerini yönetmektedir. Psikoterapi çalışmalarına Boğaziçi Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde devam etmektedir.

bottom of page