top of page

Ece Babal Denizdurduran

Ece Babal Denizdurduran

Uzman Psikolog

     Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünden yüksek onur derecesiyle mezun olmuştur. Okan Üniversitesi Gelişim Psikolojisi yüksek lisans programını da yüksek onur derecesiyle tamamlamıştır.
    Üniversite eğitimi boyunca çeşitli kurumlarda stajyer psikolog olarak görev almış; çocuk, ergen ve ailelere yönelik yapılan değerlendirme, terapi, eğitim ve danışmanlık hizmetlerini gözlemleme fırsatı bulmuştur.
      Lisans hayatının son yılında ofis stajyeri olarak göreve başlamış olduğu İstanbul Bilgi Üniversitesi Çocuk Çalışmaları Birimi’nde ofis stajının yanında çocuk hakları ve katılımı ile ilgili yapılan projelerde gönüllü olarak çalışmaya başlamıştır. Yüksek lisans hayatı boyunca çeşitli projelerde gönüllü olarak çalışmaya devam etmiştir.
   Yüksek lisansını tamamladıktan sonra bir özel okulun anaokulu ve ilkokul seviyelerinde okul psikologu olarak görev almıştır.
          2017-2023 tarihleri arasında özel bir muayenehanede çocuk, ergen ve yetişkinlerle terapi seanslarını gerçekleştirmiştir.


     Halen çocuk, ergen ve yetişkinlerle Türkçe ve İngilizce psikoterapi seanslarına devam etmektedir.


          Yetişkinlerle çalışma alanlarının başlıcaları; kaygı bozuklukları, ilişkisel problemler, obsesif kompulsif bozukluktur.
   Çocuk ve ergenlerle başlıca çalışma alanları ise bağlanma sorunları, kaygı bozuklukları, okul kaygısı ve reddi, sınav kaygısı, obsesif kompulsif bozukluk, trikotilomanidir.
      Çalışmalarında bilişsel davranışçı terapi, oyun terapisi, sanat terapisi ve ilişkisel yöntemlere başvurmaktadır.
        Test uygulanması gereken çeşitli durumlarda WISC-IV (Wechsler Çocuklar İçin Zeka Ölçeği), nöropsikolojik testler, özgül öğrenme güçlüğü bataryası, Denver II Gelişimsel Tarama Testi gibi çeşitli testlerden faydalanmaktadır.

       Psikoterapi çalışmalarına Boğaziçi Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde devam etmektedir.

bottom of page