top of page

Ayşe Ece Ekiz

Ayşe Ece Ekiz

Uzman Klinik Psikolog

Lise eğitimini Bursa Doğa Kolejinde tamamlamıştır.

Yeditepe Üniversitesi Psikoloji bölümünden yüksek onur derecesiyle mezun olmuştur. Aynı zamanda İngilizce İşletme Bölümü ile çift anadal yapmış ve eğitimini bölüm üçüncüsü olarak tamamlamıştır. İstanbul Rumeli Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programını tamamlamıştır. "Flört Şiddeti ile İlişki Doyumu Arasındaki İlişkide İrrasyonel İnanışların Moderatör Etkisi" konulu bitirme tezini yazmıştır.

Üniversite öğrenimi boyunca çeşitli kurumlarda gönüllü stajyer psikolog olarak görev almıştır. Dikkat eksikliği hiparaktivite , down sendromu, mental reterdasyon ve özel eğitim gerektiren çocuklarla ile çalışma fırsatı elde etmiştir.

2020 ve 2021 yıllarında Gün Psikoloji ekibinde psikolog olarak yer almıştır. Psikoloji Akademisinden, Çocuk Değerlendirme Testleri Uygulayıcı Eğitimini tamamlamıştır.

2020 yılında ‘MOXO Türkiye Merkezi’nden “MOXO Dikkat Değerlendirme Testi” eğitimini tamamlamıştır.

Bunun yanında 464 saatlik aile danışmanlığı programını tamamlayarak aile danışmanı olmaya hak kazanmıştır.  2021 ve 2022 yılları arasında Abademy Danışmanlık merkezinde çalışmıştır.

Rasyonel Psikoloji Albert Ellis Enstitüsü'nden APA onaylı Bilişsel Davranışcı Terapi ve Rasyonel Duygucu Davranışçı Terapi uygulayıcı sertifikası almaya hak kazanmıştır. Bilişsel Davranışçı Terapi Ekolünde süpervizyon süreçlerini ise Doç. Dr. Yasir Şafak ve Prof. Dr. Selçuk Aslan ile tamamlamıştır. Şema Terapi eğitimlerini ise Klinik Psikolog Şencan Çınar'dan almıştır.

Türk Psikologlar Derneği asil üyesidir.

Çocuk, ergen ve yetişkinlere yönelik psikoterapi çalışmalarına devam etmektedir.

bottom of page