top of page

Begüm Makinacı Özkılıç

Uzman Klinik Psikolog Begüm Makinacı Özkılıç

Uzman Klinik Psikolog

             Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu. Doğuş Üniversitesi Klinik Psikoloji Uygulamalı Yüksek Lisans Programı’nı bitirdi. Yüksek lisans eğitimi boyunca yoğun süpervizyon ile çocuk, ergen ve yetişkinlerle çalıştı. Yüksek lisans bitirme projesini Yaygın Kaygı Bozukluğu üzerine yazdı.
             Eğitimi sırasında çeşitli anaokullarında yarı-zamanlı psikolog olarak görev yaptı. Stajlarını Doğuş Üniversitesi Psikoloji Eğitim Merkezi (DÜPEM), Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi bünyesinde tamamladı.
             Yüksek lisans mezuniyetinden sonra Türkiye Çocuklara Yeniden Özgürlük Vakfı’nda Proje Yöneticisi olarak çalıştı. Türkiye’de adli sistem ve çocuk suçluluğu alanında tecrübe kazandı. Vakıftaki görevinin yanında klinik çalışmalarına Gölge Psikolojik Danışmanlık bünyesinde devam etti.
              2016-2017 yıllarında klinik çalışmalarını Almanya Hamburg’a taşıdı. Aynı zamanda Türkiye ve Suriye kökenli göçmenler ile bireysel çalışmalar ve grup çalışmaları yürüttü.
               Kaygı ve korku problemleri, depresif süreçler, kayıp ve yas süreci, travmatik yaşantılar, ilişki ve iletişim problemleri, özgüven sorunları, yetersizlik ve değersizlik hisleri, suçluluk, utanç ve yalnızlık duyguları, erteleme problemleri, öfke problemleri, çocukluk dönemi yaşantıları, bağlanma sorunları, stres ve zaman yönetimi, kişilerarası ilişkiler, kilo problemleri, anne-baba olmakla ilgili güçlükler başlıca çalıştığı konular arasındadır.

                EMDR terapisi (Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşlemleme)  

2. düzey Avrupa akredite uygulayıcısıdır. 
                 İleri derecede İngilizce, orta derecede Almanca ve başlangıç seviyesinde İtalyanca bilmektedir. Profesyonel ilgi alanları arasında göç, psikosomatizasyon, LGBTİ+ hakları ve kültürlerarası terapi bulunmaktadır.
                 Psikoterapi çalışmalarına kurucularından olduğu Boğaziçi Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde, yetişkinlerle online olarak devam etmektedir.

                  

bottom of page