top of page

Hanzade Özsu

Hanzade Özsu

Psikolog & Eğitim Danışmanı

Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunudur. Marmara Üniversitesi’nde Pedagojik Formasyon eğitimi almıştır. Çalışmalarını ergenler ve aileleriyle sürdürmektedir.

Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun olmuş; mezuniyet sonrası Marmara Üniversitesi’nde Pedagojik Formasyon eğitimi almıştır. Özel bir lisede psikolojik danışmanlık ve koordinatörlük görevini sürdürmüştür. Ergenlik dönemiyle ilgili pek çok eğitime katılmıştır. Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimi ve süpervizyonu almış olup, gençlerle çalışmalarını bilişsel davranışçı yaklaşım ve ilkeleriyle sürdürmektedir. CAS ve EMDR terapisi 1. Düzey uygulayıcı sertifikalarına sahiptir.

Eğitim alanında yaptığı çalışmalar özellikle gençlerin mesleki gelişim, ders seçimi ve yükseköğretim programları sınavlarına hazırlık süreçlerine destek olmak üzerinedir. Üniversite ve kariyer planlama yolunda ilerlerken, kendilerini tanımaları, başa çıkma becerileri geliştirmeleri, duygu düzenleme ve sağlıklı karar verme süreçlerine destek olmak amacıyla gençler ve aileleriyle çalışmaktadır . Kritik kararlar aldıkları gelişimsel dönemde, gençlerin hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için sosyal duygusal ve akademik gelişimlerini bütün olarak ele alan çalışmalar sürdürmektedir.

Lise ve ortaokul öğretmenlerine öğrencilerin  gelişimlerini destekleyebilecekleri eğitim ve seminer çalışmaları da planlamaktadır. Ebeveynlere yönelik seminer çalışmaları da bulunmaktadır.

bottom of page